دانستنی‌ها, سبک های معماری

طراحی داخلی سبک ساحلی

طراحی داخلی سبک ساحلی

طراحی داخلی به سبک ساحلی از آن دسته سبک‌هایی است که بسیار سریع رشد کرده و توجه همگان را به خود جلب می‌نماید، چرا که همه‌ی افراد با این سبک احساس خوشایندی می‌کنند و یادآور روزهای خوش دریا و ساحل و همچنین روزهای گرم تابستان برای آن‌ها است.

 

طراحی داخلی سبک ساحلی

نکاتی که باید در طراحی به این سبک به آن توجه کرد عبارتند از:

  • استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی: خانه‌هایی با طراحی داخلی ساحلی باید نشاط آور و آرامش بخش باشند، همان‌گونه که از اسم این سبک مشخص است رنگ قالب این خانه‌ها باید رنگ‌های روشن برای آرامش‌بخشی و همچنین رنگ‌های خنثی برای عدم ایجاد تنش احساسی، باشد.

 

طراحی داخلی سبک ساحلی

  • تخت و مبلمان: تخت و مبلمان در این سبک علاوه بر ایجاد احساس راحتی باید دارای زیبایی و سادگی نیز باشد. دقت شود که در سبک ساحلی، تمامی احساسی که یک ساحل دلنشین برای ما به ارمغان می‌آورد، در تمامی اجزا رعایت گردد. نکته‌ایی که باید در مبلمان سبک ساحلی در نظر گرفته شود این است که این مبلمان‌ها، مقاومت در برابر رطوبت و شن و ماسه را داشته و این حس اطمینان را به مخاطب القا نماید.

 

طراحی داخلی سبک ساحلی

  • چیدمان به صورت نقشه‌ی باز: نوع چیدمان در این سبک باید به گونه‌ایی باشد که همانند ساحل، جریان هوا برقرار گردد و دارای فضاهای باز و گسترده‌ایی باشد.

 

طراحی داخلی سبک ساحلی

  • پارچه: در استفاده از پارچه در این سبک باید دقت بسیاری کرد، این پارچه‌ها باید به گونه‌ایی به نظر بیایند که جریان هوا از آن‌ها عبور کرده و حس خنکی را به خانه القا نمایند.
بیشتر بخوانید:  رنگ در طراحی داخلی (قسمت اول)

 

طراحی داخلی سبک ساحلی

  • کف‌پوش: بهترین گزینه برای کفپوش این سبک، کف‌پوش‌های چوبی است. چوب‌هایی به رنگ خاکستری و یا عسلی روشن بهترین رنگ را به فضای طراحی داخلی سبک ساحلی می‌دهد.

 

طراحی داخلی سبک ساحلی

  • نور طبیعی و پنجره: همان‌گونه که از این طراحی انتظار می‌رود باید به نور طبیعی و پنجره‌های بزرگ بابت دیدی بصری بهتر توجه نمود. طراحی داخلی به سبک ساحلی بدون نور طبیعی و پنجره‌های بزرگ اصلاً معنایی نخواهد داشت. پس به این نکته توجه ویژه‌ایی باید کرد.

 

طراحی داخلی سبک ساحلی

طراحی داخلی به سبک ساحلی طراحی‌ است که بیشترین تأثیر را بر روی احساس مخاطب دارد. در هنگام طراحی این سبک بهترین کار این است که خود را در یک روز تابستانی کنار اقیانوس تصور کنید و سعی کنید احساسی که از این تصور به شما انتقال پیدا میکند را در به‌کار گیری اجزای طراحی خود در نظر بگیرید. با این کار شما دچار هیچ اشتباهی نمی‌شوید و نتیجه‌ی طراحی شما یک طراحی سرشار از احساس ساحلی خواهد بود. 

 

طراحی داخلی سبک ساحلی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *